K
U
R
Z
Y
S
E
M
I
N
Á
Ř
E

Pět elementů:

Je symbolem vesmírných cyklů, cyklu života, energetických vazeb, vztahů orgánů a těla, zrodu a zániku.

Doporučení pro období “Dřevo”

Antilipidový čaj

Základní komponenty: -      6 druhů zeleného čaje, kořen hořce mnohokvětého nebo zemního
-      listy gymnostemmy pětilisté,
-      semena kassie tory (druh senny), listy lotosu

Vlastnosti:

Mnohostrannost tohoto čaje ho umožňuje využívat na harmonizaci základních výměnných procesů v organismu. Za podmínky doplnění deficitu vody se normalizuje výměna vody a solí. Díky vysokému obsahu křemíku ve svém složení má čaj antimikrobiální a omlazující účinky. Jeden šálek Antilipidového čaje obsahuje 24hodinovou dávku manganu, který stimuluje rozpad nádorových buněk.

 Indikace:

Kontraindikace:  nedoporučuje se dětem do 12-ti let, těhotenství, období kojení

Způsob použití:

Antilipidový čaj se musí pít ráno nebo v 1. polovině dne do 18. hodiny, protože tonizuje. Při normálním nebo zvýšeném tlaku 20 – 30 minut před jídlem, při sníženém tlaku mezi jídlem a studený. Pít pomalu  malými doušky. Do čaje nic nepřidávat (cukr, citron, med…)Někdy se asi za 20 – 30 minut dostavuje pocit ospalosti, v tom případě je možné lehnout si. Čaj se zalévá horkou vodou ( 80 stupňů celsia ), zakryje se pokrývkou, aby nevyprchali éterické oleje, nechá se odstát 7 – 14 minut (průměr 10 minut). Sáček vyndáme. Čaj přelijeme do termosky. Před užíváním čaje je možné uskutečnit dvoutýdenní kůru kalciem kvůli normalizaci všech druhů látkové výměny, zejména tukové. Nedoporučuje se užívat déle než 2 měsíce, protože se přitom začíná vylučovat z organismu hořčík, což způsobuje ospalost, snižuje koncentrovanost a schopnost pracovat, zhoršuje se paměť. Opakované použití sáčku se nedoporučuje na vnitřní použití, protože čaj bude mít potom trochu změněné chemické složení. Po spaření je možné sáček vysušit a pokud je to potřeba použít vně jako tonikum na tvář. Je též možné roztrhnout sáček a spařený teplý obsah nanést na tvář jako masku na 10 – 15 minut 1x týdně. Z odvaru se též dají připravovat ledové kostky a přetírat si jimi tvář 1 – 2 x denně.

 

Dávkování: Doporučuje se  začínat s malými dávkami v průběhu 3 – 7 dní v závislosti na osobních pocitech. Při poruše tukového metabolizmu, močokyselé diatéze, lidem na 60 let a dospívajícím 12 – 16 ti letým se doporučuje pít minimální dávku – zalévat  horkou vodou 1 sáček na 1 litr vody.

 

Balení: 40 sáčků v jednom balení