K
U
R
Z
Y
S
E
M
I
N
Á
Ř
E

Pět elementů:

Je symbolem vesmírných cyklů, cyklu života, energetických vazeb, vztahů orgánů a těla, zrodu a zániku.

Doporučení pro období “Dřevo”

Biologický vápník pro cukrovkáře

Základní složení:

-          prášek kostního kalcia
-          vitamíny :B3, kyselina nikotinová (vitamín PP), v porovnání s Biokalciem je tu  zvýšený obsah B1, B2, A, D, E, C
-          minerály: křemík, fosfor, draslík, zinek, železo, jód, selen
-          lecitin
-          protein
-          prášek z dýňových semínek
-          extrakt Solodky
-          uhlohydráty                                           – karbohydráty
-          maltodextrin                                         – náhradní sladidlo
-          hydrogenizované sojové mléko         – odtučněné sušené mléko
-          přírodní vanilkový aromatizátor        -  kakao

Vlastnosti:

Jsou zde popsány podrobněji pouze ty složky, kterými se preparát odlišuje od jiných

vitamín B1 (kyselina pantotenová)- podílí se na tukové a uhlohydrátové přeměně, na procesech okysličování, což je pro diabetiky velmi důležité

Vitamín PP (kyselina nikotinová) podílí se na okysličovacích procesech, ovlivňuje tukou   výměnu, snižuje obsah cholesterolu v krvi, má schopnost rozšiřovat cévy

Protein        – bílkoviny, která udržuje tkáňovou tekutinu v krevním řečišti

Prášek z dýňových semínek – stabilizuje membrány buněk, zlepšuje činnost periferních cév a tkání, snižuje otoky

Díky oleji, který semena obsahují, dochází k normalizaci tukové a minerální výměny, posiluje se imunita a adaptační schopnosti, zlepšuje se mikrocirkulace a pružnost cévních stěn, posilňuje se srdeční sval, odstraňuje se deficit zinku, normalizuje se funkce žaludku, žlučníku a jater, má proti zánětlivé působení, normalizuje se funkční stav prostaty, vylučují se soli a nečistoty z organismu.

extrakt kořene Solodky – v indické Ajurvédě má Solodka ve „zlaté řadě“ rostlin jedno z předních míst, protože má účinky na všechny orgány a systémy. Má protivředové, hojivé, močopudné , protizánětlivé, antialergické, antisklerotické, lehce prohánějící, a odkašlávající účinky. Podporuje odtučnění a vstřebání nádorů, zabraňuje vzniku adenomu  prostaty. Je efektivní při otravě houbami.

Maltodextrin – viz Biokalcium
Karbohydráty – mají tonizační vliv na srdečně. Cévní systém a trofické procesy  v tkáních, zvyšují sekretickou , motorickou a vstřebávací schopnost trávicího traktu.

Tento bioaktivní doplněk byl vyroben speciálně pro lidi s vysokým obsahem cukru v krvi. Nesnižuje normální hladinu cukru v krvi, ale pomáhá ho udržet při velkých fyzických a rozumových zátěžích na optimální úrovni a všech licí, zejména u lidí starších než 50 let. Podporuje vylučování inzulínu, pokrývá každodenní potřebu kalcia u diabetiků. Zabraňuje vzniku a zlepšuje již vzniklé vedlejší onemocnění, které jsou vyvolané poruchou  trofiky (výživy )buněk při diabetu.

Indikace:

  1. cukrovka ( i při aplikaci inzulínu)
  2. revmatická artritida, osteochondroza a další nemoci pohybového aparátu
  3. katarakta, diabetická retinopatie
  4. epilepsie
  5. roztroušená skleróza
  6. srdečně-cévní onemocnění, ateroskleróza, hypertenze
  7. onemocnění štítné žlázy
  8. trofické vředy a jiná kožní onemocnění
  9. nemoci jater a žlučníku
  10. prostata a adenom předstojné žlázy

 Kontraindikace:   Děti do 12 let Opatrně při akutních stavech pankreatitidy

 Způsob užívání:

2 x denně: poprvé – během maximální činnosti meridiánu dvanáctníku od 9. do 11 hociny ráno, podruhé od 17. do 19. hodiny nebo od 21. do 23. hodiny. Před začátkem užívání je nutné provést měření obsahu glukózy v krvi. Glukotest pravidelně opakovat každých 14 dní. Nesmí se snižovat dávka antidiabetických preparátů nebo je rušit dokud se hladina cukru v krvi neznormalizuje. Začínáme 1 zarovnanou kávovou lžičku 2x denně během 7 dní. Uděláme glukotest. Pokud se hladina glukózy v krvi snižuje, pokračovat v užívání té samé dávky, pokud ne – přejít na užívání 1 zarovnané čajové lžičky 2 x denně během 7 dní. Zopakovat glukotest. Pokud se hladina cukru v krvi nesnižuje nebo se  snižuje málo, přejdeme na užívání 1 polévkové lžíce 2 x denně / 1 sáček denně. Užíváme nejméně 28 dní. Při septických stavech užíváme ¼ – 1 sáček v 300 – 800 mll vody. Pijeme v malých dávkách během 24 hodin každých 30 minut. V ostatních případech obsh sáčku rozpoustíme v ½ sklenice / 100 ml/ čisté vody, jijíž teplota není vyšší než 50 stupňů C ( ne v čaji nebo kávě), vypijeme 10 – 15 minut před jídlem nebo ho přidáme do jídla ( nejlépe do tvarohu, jogurtu)

 

Dávkování : ¼ – 1 sáček denně              Balení:  10 sáčků  v krabičce
Obsah kalcia v 1 sáčku – 370 mg