K
U
R
Z
Y
S
E
M
I
N
Á
Ř
E

Pět elementů:

Je symbolem vesmírných cyklů, cyklu života, energetických vazeb, vztahů orgánů a těla, zrodu a zániku.

Doporučení pro období “Dřevo”

Biologický zinek -biozinek

Základní komponenty:

-      laktát zinku
-      glukóza
-      prášek z vaječného bílku

 Vlastnosti:

 Mléčněkyselá podoba kovu, která je nejsnáze stravitelná v trávicím traktu. Přiměřená denní spotřeba zinku je u dospělého člověka 10 – 30 mg, pro těhotné ženy – do 30 mg, pro děti -10 mg, pro dospívající – 15 mg.

 Zdrojem zinku mezi potravinami jsou především ústřice ( v tkáních ústřic dosahuje obsah zinku více než 1000 mg/kg). Velké množství tohoto kovu obsahují krevety, sledi, makrely, játra a maso zvířat, vejce, houby, obiloviny, vlašské ořechy, tykvová semena a sezamová semena.

V masných produktech je koeficient vstřebatelnosti zinku vyšší než v rostlinných produktech, protože rostlinná kyselina slučuje zinek a ostatní minerály, mění je na nevstřebatelné sloučeniny a překáží jejich vstřebání v tenkém střevě. V lidském organismu se zinek nachází v kůži, vlasech, v krvi, kostech , nehtech, v játrech, ledvinách, svalech, u mužů především v předstojné žláze a varlatech. Zinek se rychle vylučuje z organismu při fyzickém , emocionálním nebo chemickém stresu, ale též pod vlivem jedovatých látek, těžkých kovů, pesticidů a dalších znečišťovatelů životního prostředí.
Na využití tohoto kovu v organismu je nezbytné dostatečné množství žaludeční kyseliny. S věkem se množství vylučované kyseliny snižuje, což samozřejmě vede k deficitu zinku.

Spektrum působení zinku je velmi široké:

 Glukóza

Prášek z vaječného bílku

 Kontraindikace:

Nedoporučeno lidem s alergií na vaječný bílek!! Jiné nebyly zjíštěny.

Užívání a dávkování:
Užívat během maximální aktivity meridiánu ledvin od 17 do 19. hodiny nebo trojitého ohřívače od 21. do 23 hodiny, zapít sklenicí teplé vody.
Dětem do 10-ti let 1 – 2 kapsle denně
Dětem od 10-ti let a dospělým 2 – 4 kapsle denně
Při déletrvajícím a komplikovaném onemocnění je možné dávku zvýšit až na 6 – 8 kapslí denně. Dávku a délku je nutno volit individuálně.

Balení: 60 kapslí v balení

V každé kapsli je 1 mg zinku.