K
U
R
Z
Y
S
E
M
I
N
Á
Ř
E

Pět elementů:

Je symbolem vesmírných cyklů, cyklu života, energetických vazeb, vztahů orgánů a těla, zrodu a zániku.

Doporučení pro období “Dřevo”

Cholikan

Složení:

-          resveratrol – jedna kapsle obsahuje 2,5 mg resveratrolu

Vlastnosti:

Cholikan – je výsledkem výzkumu genetického inženýrství, tzn. využití současných biotechnologií, geny jedné látky přenášejí do druhé, aby se v ní objevili některé znaky, které se nacházeli v prvotní látce. Cholikan by rozpracovaný právě touto technologií. Korporace Tianši je exkluzivním výrobcem Cholikanu. Tento biologicky aktivní doplněk se vyrábí na základě extraktů jadérek  z plodů červeného a růžového hroznu.
Jedním ze základních skutečných začátků Cholikanu  je resveratrol, který obsahuje jadérka hroznu. Jedna kapsle Cholikanu se vyrovná jedné lahvi  hroznového vína, které obsahuje  2 mg této látky.

Resveratrol má tyto vlastnosti:

 Je nejsilnějším antioxidantem, který svojí aktivitou předstihuje beta-karoten 4 – 5 krát, vitamín E 50 krát, vitamín C 20 krát, vitamín A, selen a zinek.
Spojuje a vylučuje z organismu volné radikály. Volné radikály jsou vysoko aktivní molekuly, které se vytvářejí v našem organismu neustále. Objevují se jako důsledek kouření, vdechování jedovatých chemických látek, dlouhého pobytu na slunci, v důsledku aktivních sportovních cvičení,…
Dokonce normální látková výměna, vzduch, potrava mohou být podmínkami vzniku volných radikálů. Ničí buňky a narušují jejich funkci prostřednictvím zničení buněčných membrán.

To způsobuje:

-          urychlení procesu stárnutí zapříčiněného stárnutí neustálou ztrátou tkáňových  buněk různých orgánů
-          narušení struktury DNA (nositelů dědičných informací) a poruchu tvorby zdravých buněk, což může vést ke vzniku nádorového procesu
-          spojování molekul a tkaniv různých orgánů (například bílkovin kůže, v důsledku čehož kůže začíná ztrácet pružnost, pevnost, stává se hrubou, povadlou a zvrásněnou
-          ztrátu schopnosti rozeznávat sousední buňky, což způsobuje nekontrolovaný růst buněk a jako následek vytváření zhoubných a nezhoubných nádorů v organismu
-          snížení imunity
Resveratrol normalizuje hladinu lipidů (cholesterolu) v krvi. Cholesterol se tvoří  v játrech, ale též se může do organismu dostávat s potravou. V krevní plazmě a séru se nerozpouští, ale s pomocí zvláštního přenašeče – lipoproteinu (lipid + bílkovina) cirkuluje v krvi.

Lipoproteinů existuje několik:

 -          triglyceridy (vytvořené z emulgovaných částic a lipoproteinů zvláště nízké hustoty
-          lipoproteiny nízké hustoty
-          lipoproteiny vysoké hustoty

Velká část cholesterolu v plazmě se přenáší lipoproteinem nízké hustoty. Zejména toto spojení bývá i příčinou aterosklerózy. Takový cholesterol se ukládá na stěnách cév v podobě plátů a je příčinou  infarktů, mrtvice, zhoršení paměti atd.Při vysokém obsahu cholesterolu nízké hustoty se zaznamenává nízká hladina cholesterolu vysoké hustoty, který naopak má velmi velký a kladný význam pro organismus.
-          podílí se na fungování nervových buněk, buněk velkého mozku
-          je nezbytný na syntézu pohlavních hormonů a hormonů  nadledvinek
-          proniká do složení obalů buněk
-          je nutný při tvorbě žlučových kyselin

Tak tedy, resveratrol značně snižuje v krvi koncentraci cholesterolu nízké hustoty,
současně zvyšuje obsah cholesterolu vysoké hustoty.
Resveratrol má velmi velké protirakovinové účinky. Zpomaluje růst rakovinových buněk o 50% a dokonce je schopný zničit rakovinové buňky, současně stimuluje a aktivizuje schopnost regenerace normálních zdravých buněk. Efektivnost používání Cholikanu při rakovině prsu byla 43 – 47 %, u rakoviny jater 37 – 48 %, u rakoviny žaludku 34 – 41 %, růst zdravých buněk tvořil 9 – 18%.
Podporuje též normální funkční schopnost trombocytů, podporuje snížení viskozity krve, zabezpečuje tím zároveň volný průtok krve v cévách, protože udržuje pružnost stěn cév
Má protizánětlivé a antibakteriální účinky.
Je efektivním kosmetickým prostředkem, udržuje hladkost a pružnost kůže, odvrací její předčasné stárnutí, ale též má schopnost obnovovat a stimulovat růst kolagenových vláken, obnovuje mladost povadlé kůže
Má antialergické účinky, protože neutralizuje vylučování histaminu
Zlepšuje paměť, zvyšuje odolnost organismu vůči stresům
Snižuje hladinu cukru v krvi a je velmi  efektivní při retinopatii (zasažení oční sítnice ) u diabetiků a  hypertenze
Zlepšuje ostrost zraku
Obnovuje strukturu napadených genů, tím odvrací dědičné  působení takových chorob jako je cukrovka a hypertenze

Indikace:

 

Kontraindikace: zákazy žádné

Opatrně: dětem do 12 let ( pod dohledem lékaře)

 Způsob užívání:

 Během maximální činnosti meridiánu zainteresovaného orgánu. Druhý příjem během maximální aktivity trojitého ohřívače od 21. do 23. hodiny, zapít kapsli 0,5 sklenicí teplé vody.

Dávkování:

Za účelem profylaxe: 1 kapsli 1 x denně
Za účelem léčby: 1. týden 1 kapsli 1 x denně
2. týden 1 kapsli 2 x denně nebo 2 kapsle najednou
3. týden 1 kapsli 2 – 3 x denně

Ve výjimečných případech při onkologických onemocněních je možné dávku zvýšit na 4 – 5 kapslí denně. Léčebnou kúru a dávkování  posuzujeme individuálně v závislosti na zdravotním stavu a druhu onemocnění.

Balení : 60 kapslí v balení