K
U
R
Z
Y
S
E
M
I
N
Á
Ř
E

Pět elementů:

Je symbolem vesmírných cyklů, cyklu života, energetických vazeb, vztahů orgánů a těla, zrodu a zániku.

Doporučení pro období “Dřevo”

Nemoci – články

Vaginální nemoci

( výtoky, záněty, cysty, eroze děložního čípku, bolestivá nebo nepravidelná či dlouho trvající menstruace, chlamydie  atd.atd. )

V dnešní době zdravotní komplikace tak časté jako nachlazení. Ale mnohem závažnější a nebezpečnější. Málokdo se zabývá příčinami  onemocnění a dovede rozpoznat tu klíčovou – podstatnou, která onemocnění spustila. Také často zapomínáme na to, že léčit se musí minimálně dva, někdy tři, čtyři ….a často to nemusí být ani sexuálně aktivní žena a muž. Ano. I mladé dívky dnes trpí vaginálními nemocemi. Proč? Protože zde nejsou jen fyzické příčiny, ale i duševní, tzv. psychosomatické projevy – velmi oblíbené sousloví dnešní doby
A PRÁVEM! ( setkáváme se s tím dennodenně)

Psychosomatické projevy

Neprávem opomíjená stránka nemoci. Přitom se setkáváme s lékaři, kteří jaksi podvědomě
( a věřme, že někteří i vědomě)  hledají příčiny ve stylu života svého pacienta. Ať tak či tak, hlavní roli zde hraje imunitní systém a uvědomění si ženství. Překvapení? Ano, pokud se žena nesmířila se svou rolí ženy, se svou podstatou a svou paní přirozenou  nemá ráda, může rovněž trpět různými výtoky apod. Čínští lékaři říkají: „Děloha pláče, nikdo ji nemá rád“. Jde o přístup ke svému tělu a zvláště k jeho nejvýznamnější a pro zachováni rodu nejdůležitější části.  Pokud je zdravé smýšlení, bývá zdravá i „paní přirozená“. Takže ženy, buďte hrdé na to, co vás ženou dělá, naučte se mít se jako ženy rády, podporujte důstojnost a úctu k sobě, nechte se také jako ženy hýčkat …..nebo si ji hýčkejte samy :)  . Prostě se o svůj klenot starejte jak nejlépe dovedete a žijte život s radostí. Nesmysly? Ani náhodou! Jedná se totiž o sílu vědomí nebo spíše podvědomí, které udržuje správnou imunitu, je-li vše v pohodě. Takže pokud ženy a dívky často nebo i občas trpíte vaginálními „obtížemi“, zamyslete se nejdříve nad těmito řádky a soustřeďte svou sílu a energii lásky do celé své pánevní oblasti. A protože vše souvisí se vším, tak i na svá prsa a vše ostatní, co vás dělá ženou. A nezapomeňte na vztahy a to nejen s partnerem! Tam to pokračuje. Např. ženy po 40-cítce, víte, že neaktivní sexuální život zvyšuje riziko vzniku  fibromyomů a že aktivní sexuální život je nejen prevencí, ale i samotnou léčbou fibromyomů ? Pokud tedy partner často nepije alkohol….prostě mnoho příčin a následků, o kterých často ani nevíme a běžně o nich ani nepřemýšlíme.
Samozřejmě zde záměrně vynecháváme věčné poučování o sporém oblékání či spíše neoblékání, o možném nachlazení, prochlazení, protože máte holá záda, minisukni atd. atd. Stejně málokterá poslechne „rady starších“, svých maminek, babiček…..Nebo nám snad chcete tvrdit, že jste nevěděly o tom, že dlouhodobé podchlazování organizmu také vede k zánětům? No proto! Ale zmínit jsme se o tom museli.
Tak to bychom měli jen velmi zlehka zohledněnou duševní stránku   vaginálních nemocí, ale pokud by jste chtěly znát více, klidně přijďte k nám popovídat si, v klidu si probereme co vás trápí a věřím, že i poradíme jak na to.

Zákonitě z obav roste příčina, z psychických vznikají díky oslabení imunity fyzické nemoci.

Fyzické příčiny

A zpět k těm jednodušším záležitostem. Viry, mykózy, chlamidie a jiné potvůrky. Ne, že bychom to chtěli zlehčovat, jde přece o závažné věci, ale útěchou nám může být snad to, že se jedná o fyzicky hmatatelné věci a tudíž půjdou i fyzicky zlikvidovat! Jen musíme najít metodu jak a zvolit i správnou taktiku. Těm z vás, které „tlačí čas“, prostě chcete nebo musíte vše řešit rychle, můžeme vzkázat jen to, že k těmto účelům výborně slouží klasická moderní medicína se svým systémem „spolkni prášek“. Nasadí se „nějaké pořádně silné“ antibiotikum, sice to „zamete“ i se spoustou tělu prospěšných bakterií,  srazí imunitní systém na kolena a žaludeční i střevní mikroflóru budeme obnovovat dalších 5 let,ale co na tom. Hlavně, že to pomůže. Tedy možná, pokud se strefíte do spektra  nasazených antibiotik a „ty potvůrky“ se mezitím nestačí stát rezistentními, tedy odolnými vůči použitému spektru antibiotik. Lékař pak s klidem řekne: „těsně vedle“ a nasadí další skupinu „cílených“ antibiotik. Další devastace organizmu a jeho imunitního systému. „ Pokud to nezabere, nebojte. Ten třetí druh určitě zabere. Minimálně to utlumí. Nebo alespoň na chvíli. A uvidíme. Chce to čas.“

K výtokům a zánětům……

Tak to ani náhodou! Jde o čas. Víte, že již po 4 dnech zánětu močového měchýře , trubice či cest ( ono je to v podstatě jedno) považuje východní medicína tento stav za chronický? Nemoc ( viry, bakterie) pronikne až k vaječníkům. Záněty, tedy jejich projevy, se přeléčí často antibiotiky, ustoupí, ale samotné onemocnění přetrvá. Hovoříme pak o latentní formě nemoci, kdy se nějak zvlášť neprojevuje a nekomplikuje nám život, pokud ji imunitní systém udrží pod kontrolou. Jakmile dojde k utlumení imunitního systému, onemocnění opětovně proniká. Antibiotika totiž některé skupiny orgánů zcela vyléčit nemohou, protože to tělo ani nepřipustí. Tělo si totiž chrání životně důležité orgány jako je srdce, mozek a reprodukční orgány a nedovolí projít jakýmkoliv cizím látkám, zvláště pak chemikáliím  k těmto buňkám. Jediné, co může tyto orgány , tedy u žen  vaječníky,  pročistit a následně uzdravit, jsou tzv. T-lymfocyty, což jsou vlastní přirozené obranné složky našeho imunitního systému. Určitě nám dáte za pravdu, že čím déle bude onemocnění trvat,  byť v latentní podobě, tím bude napadenou tkáň v organizmu stále více poškozovat. A časem budou změny nezvratné. U dívek záněty vaječníků, vejcovodů logicky povedou k neplodnosti.
Je tedy zapotřebí jakýkoliv projev zánětu co nejrychleji řešit a snažit se jej vyléčit definitivně. Ve výjimečných případech, kdy se jedná o genetickou nebo řekněme vrozenou vadu – prostě něco narostlo jinak než mělo, budeme asi neúspěšní,  ale  řešení by mohla nabídnout chirurgie.
Co tedy dělat? Jaké jsou možnosti? Vždy je nutné si uvědomit, proč člověk onemocněl. Obecná, ale logická odpověď je, že měl slabý imunitní systém. Proč? To už je mnohem složitější, protože příčiny se povětšinou kumulují, „útočníci se spojují“ – pak jsou silní a onemocnění účinné. Takže co kdybychom i my spojili protiútok. Víme, že virům, bakteriím a jinému „neřádstvu“ v těle vadí zásadité prostředí, tedy bude to chtít co nejrychleji odkyselit. Zde je ideální prostředek biokalcium – biologický vápník, ale nemyslím tím pojídání rozemletých vaječných skořápek s citrónem, olizování vápence apod. To už jsme přece jen trochu dále. Dnes máme biologicky aktivní vápník v ionizované formě, který proniká do organizmu během 20 minut s účinností 95% bez vedlejších účinků! Ostatně proto byl vyvinut, aby vysoké dávky vápníku nenadělaly v organizmu více škod než užitku. Také máme možnost použít biozinek – zinek lehce vstřebatelný, kterému na Východě říkají „malé antibiotikum“. Zinek velmi účinně potlačuje záněty v těle a jeho nedostatek může být příčinou desítek různých onemocnění ( jinak muži pozor! Zinek je hlavní součástí mužských hormonů a např. při ejakulaci ztrácíte až 30% zásob  zinku). Takže dostatek zinku v těle „spálí“ záněty velmi účinně.
Co víc si přát? Ale ano, přejme si!  Zvedneme imunitní systém o dalších 30% . I na to máme vhodné prostředky a dnešní alterna i klasika jich nabízí mnoho. My jsme oddaní houbičce rodu Cordyceps sinensis, která patří mezi 3 klíčové produkty Východní medicíny po více jak 5.000 let. Máme experimentovat nebo něco měnit, když to funguje tolik let? Promiňte, ale zde velice rád zůstanu tou lidově řečeno „konzervou“ ( konzervatista) a měnit nic nebudu. Zvláště, když to tak špičkově funguje. Když podpoříme pitný režim čistou vodou a „nějakým tím  speciálním čajem“ ( nerad bych vnucoval názor, že antilipidový čaj, který zlepšuje mikrocirkulaci, tudíž zlepšuje okysličení v místě zánětu, je nejlepší), uděláme po fyzické stránce maximum. Pokud před tím vším již byly antibiotika, budiž, taky dobře. Asi to tak mělo být.
Nyní by měla následovat léčba na duchovní úrovni. Pokud si projdeme všechny okolnosti, které vzniku onemocnění předcházely, otevřeme svou mysl a pokusíme se jim porozumět, najdeme pravděpodobně i příčiny, zvláště pokud je to již opakovaně. Není se za co stydět, alespoň budeme mít k dispozici více srovnávacích elementů. Meditací a přenášením vědomí – energie do postižených míst,  navodíme v těchto místech stav obrození, ukotvení, stabilizace, chcete-li –životní síly a lásky. Orgán bude plně očištěn jak  po fyzické tak po duchovní stránce ( nebo jinak řečeno jemněhmotné stránce).

Kvasinkové výtoky…..vaginální kandidóza

Tento druh výtoků trápí zejména těhotné ženy, protože v těhotenství velmi silně poklesne imunitní systém. Tato informace oznamuje, že kvasinkové výtoky budou obtěžovat všechny ženy s oslabeným imunitním systémem. A tady máme pro vás malý návod jak z toho ven. Hádejte! Ano! Doporučíme vám Cordyceps a….železo, protože kvasinkové výtoky trápí ženy s nízkou hladinou hemoglobinu ( mimo jiné nízká hladina hemoglobinu způsobuje špatné okysličování krve a následně všech tkání, takže podporuje i rozvíjení se zánětů a špatné látkové výměny všeobecně ).  Proto vám doporučíme tzv. biokalciu pro děti, což je biologický aktivní vápník se železem ( samozřejmě že složení není tak jednoduché jak píšeme, ale aby umělo tělo vstřebat železo, potřebuje k tomu mimo jiné i vápník, proto „vápník pro děti“, které mají zvýšené nároky na přísun železa ). Faktem je, že bez zvýšení hemoglobinu  a imunity se kvasinkových výtoků nezbavíme.
MIMOCHODEM……..měla by to být i malá útěcha pro podezíravé ženy i muže, kteří si myslí, že vaginální kandidóza je jasný projev nevěry.

Od cyst k erozi děložního čípku ….k nádorům

Z neléčených zánětů vznikají cysty, z cyst srůsty, srůsty na vaječnících neplodnost, rozvíjející se srůsty vedou až k nádorům….Zde bychom apelovali na okamžité zvýšení imunitního systému na obou úrovních, tedy jak fyzické tak duševní ( pro ty, které –kteří nepřijímají duševní či duchovní stránku nemoci – i když bych jim to mohl jako technik –materialista klidně objasnit, nahraďte tato slova významem „ být v klidu a bez stresu“) a měli by jste být v pohodě. Pokud v pohodě přesto nejste, je to projev zmíněné duchovní –duševní nemoci související se začínající nebo již probíhající fyzickou nemocí, protože nemocný orgán se projevuje jinak, např. bolestí, otokem apod. Pochopili? Také zvýšení hladiny ženských hormonů by přišlo vhod, což je opět zvýšení přísunu vápníku + máme ještě jednu nejmenovanou specialitku ( vše jmenovat nemůžeme ). Z přírodních prostředků jednoznačně Cordyceps sinensis. Samozřejmě se dá sáhnout i po standardních prostředcích nabízených v lékárnách typu „ Indolan“ apod., ale my osobně preferujeme přírodní alternativu. Zmínili jsme se o účinnosti boje s nemocí, když se spojí síly. Tak do toho! Hlavně něco dělejte, tedy něco co má smysl a logiku. Proto bychom vám všem doporučovali nechat si vše řádně vysvětlit, tedy klidně požádejte svého lékaře, aby vás o všem řádně informoval. Je to nakonec i jeho povinnost. A mezi jeho povinnosti patří i nabídnout vám alternativní možnosti léčby, alespoň vás o nich informovat. Tedy pokud by o nich věděl, protože ( a teď se lékařů rád zastanu)  díky té přebujelé byrokracii a administrativě a službám a pohotovostem a ….prostě toho už víc nezvládají.
V naší praxi útočíme na tyto nemoci biologicky aktivními prostředky. Ty jsou dnes zařazeny do skupiny potravinových doplňků stravy. Proč se o tom zmiňujeme? Co myslíte, byli jsme stvořeni k tomu, abychom pojídali specifické léky, abychom přežili,  nebo abychom měli  přísun plnohodnotné a kvalitní stravy, abychom plnohodnotně a kvalitně žili? Přirozeně zní druhá varianta.
Používáme také Cholikan –velmi silný antioxidant, používáme Ikan. Oba jsou velmi účinné preparáty v boji s nádory. Máme k dispozici další preparáty jako je dvojitá celulóza, kde rozpustná složka celulózy dovede u kojících žen proniknout až do mateřského mléka!

Nepravidelná a bolestivá menstruace         

Bohužel stále častější problémy mladých dívek. My se tomu nedivíme. Dalo se to očekávat. S naší stravou……v naší době…. Pravděpodobně dívky „usmlouvají“ lékaře, aby jim napsal antikoncepci, která cyklus harmonizuje. Problém zmizí…..a brzy či později přijdou nové a závažnější. Hold s hormonama se zahrávat nevyplatí! Přitom stačí jedno balení „vejkanu“ , což je specifická směs  vitamínu A a E, lecitinu, beta-karotenu a „nějakého“ enzymu  a cyklus se stabilizuje. U tohoto onemocnění více než kde jinde hrají svou roli psychosomatické příčiny, tedy „něco“ z názorů je zapotřebí změnit. Pomáhají i zdravotní tzv. meridiánové masáže, jelikož se v tomto případě jedná i o toky energií v těle jednotlivými orgány. Je pravda, že příčin zde může být mnoho a proto se zde postupuje velmi obezřetně, citlivě a hlavně s trpělivostí, protože trvalé výsledky se projeví až za delší dobu. Ono průběh je rozdělen cykly ženy na mnoho krátkých ( jen z našeho pohledu, protože pro trpící ženu je to nekonečnost ) úseků a průběh léčby se tak jen velmi těžce kontroluje.

Nebezpečné chlamydie….

Když se na nás nedávno obrátil přítel se svou lékařskou diagnózou, „spadla nám čelist“….
Vysoce nakažlivá a pohlavně přenosná chlamydie napadající močopudné ústrojí 4 x překročila toleranci a s lékařem to ani nehlo. Prostě nic.Tak to je velmi smutné. Přitom se jedná o onemocnění, které by mělo být léčeno na infekčním oddělení a pacient by měl být tudíž hospitalizován. Informovány a lékaři  prověřeny by měly být rovněž i osoby, se kterými přišel do kontaktu tak, že by mohlo dojít k přenosu. Toto bakteriální onemocnění přitom způsobuje těžké zdravotní problémy a neléčené může způsobit i smrt. Takže vlastně o nic vážného nejde ?!  Z chování a přístupu nejmenovaného lékaře to tak asi vyplývá. Nebo si to jen namlouváme, že se již dva roky s tímto problémen souží…
Chlamidií  je více druhů a v malém množství jsou dokonce v těle potřebné, ale pokud si je imunitní systém neuhlídá, můžou nám pěkně zavařit! A zase jsme u dobře fungujícího imunitního systému. To je vlastně jeden z hlavních klíčů našeho zdraví. Pokud je ten OK, budeme OK i my. A jelikož si trvalé poškození či vážnější komplikace nepřejeme ani my, účinné a odzkoušené antibiotikum, které vám lékař nabídne, určitě neodmítejte. Jen se ho zeptejte, zda opravdu ví co dělá a to co předepisuje má praxí odzkoušené. V nedávné době jsme měli na českém trhu speciální formu Cordycepsu se třemi doplňujícími enzymy z neméně zajímavých hub, který si úplně v pohodě poradil i s chlamydiemi bez jakékoliv doplňující léčby. Hold zájem o tento bohužel málo známý produkt a navíc horkou novinku byl tak malý, že se již dnes do ČR nedováží. Škoda. Ale umíme účinky tohoto skvělého produktu napodobit, jen nás to stojí více úsilí a peněz.
A peníze na naše zdraví, to je kapitola pro spoustu lidí „nezajímavá“, protože zas tak zle v tom našem zdravotním systému plného nemocenských vlastně není. Nebo máte jiný názor? My budeme věřit, že ano.