K
U
R
Z
Y
S
E
M
I
N
Á
Ř
E

Pět elementů:

Je symbolem vesmírných cyklů, cyklu života, energetických vazeb, vztahů orgánů a těla, zrodu a zániku.

Doporučení pro období “Dřevo”

Dvojitá celulóza

Složení:
Nerozpustná  buničina z kukuřice
Rozpustná buničina z plodů a listí hlohu
Dextrin
Stearínově kyselý hořčík

Vlastnosti:

Nerozpustná buničina se nachází v těchto produktech: v pšeničných a kukuřičných otrubách, v celeru, ve slupkách ovoce a kořenové zeleniny. Uskutečňuje očišťování mezi klky tenkého a záhyby tlustého střeva.

Rozpustná buničina – obsahují ji : ovesné otruby, ječmen, lněná semena, luštěniny, mrkev, citrusové plody, jablka, hloh.Díky ní dochází ke stabilizaci  cukru v krvi (zpomaluje se jeho vstřebávání z trávicího traktu) a snižuje se hladina cholesterolu a triglyceridů. Očišťuje mezibuněčné prostory, uskutečňuje lymfodrenáž.

Makroprvek hořčík je spolu s kalciem základním vnitrobuněčným prvkem. Jeho deficit vzniká při chronických stresech a způsobuje poruchu uhlovodíko-tukové výměny bílkovin, stahovací schopnosti vláken hladkých svalů, zhoršení paměti  a dalších funkčních změn centrálního nervového systému. Hořčík podporuje vylučování toxických kovů z organismu, protože je jejich protipólem. Zúčastňuje se na procesech formování kostí a na metabolismu minerálů spolu s vitamínem B6 snižuje riziko vytváření ledvinových kamenů z fosfátu kalcia (snižuje riziko cholesterolémie).

Indikace:

 Kontraindikace:

  1. nedoporučuje se dětem do 7 let. S opatrností dětem 7 – 12 ti letým ( pod lékařským dohleden)
  2. těhotenství, během kojení
  3. v akutním stavu vředového onemocnění žaludku a dvanáctníku, vředová kolika, enterokolika
  4. NEPODÁVAT SOUČASNĚ S CHITOSANEM

 Způsob užívání:

Celulózu je třeba užívat během maximální aktivity meridiánu hrubého střeva od 5. do 7. hodiny po ½ – 1 tabletě. Tabletku je možné rozdrtit, zalít cca 1,5 dcl. vody, nechat 5 minut odstát, potom vypít. Užívání je třeba začít 1 tabletou denně, postupně, pokud je to nevyhnutelné, zvýšit dávku na 3 – 4  tablety. Druhou dávku je nutné užít během maximální aktivity meridiánu trojitého ohřívače od 21. do 23. hodiny. Každá tabletka se musí zapít nejméně 1,5 dcl.vody. Při nedodržení pitného režimu mohou vzniknout bolesti ve střevech a zácpa. Dojtou celulózu není vhodné brát současně s jinými BADy nebo léky, protože může eliminovat jejich účinek (interval mezi užíváním musí být nejméně 2-hodinový..)
Optimální doba užívání – 1 hod před snídaní. V programu na snížení váhy je účelné nahradit snídani užitím celulózy, potom opět 20 min. před obědem a večeří. Průměrná doba užívání je 28 – 56 dní.

Dávkování:                1 – 4 tablety                1 – 2 x denně (dávka je individuální)

Balení:  70 tablet v balení