K
U
R
Z
Y
S
E
M
I
N
Á
Ř
E

Pět elementů:

Je symbolem vesmírných cyklů, cyklu života, energetických vazeb, vztahů orgánů a těla, zrodu a zániku.

Doporučení pro období “Oheň”

Dřevo

Dle čínské filozofie pěti prvků počíná vliv tohoto období dnem 14.2. a končí opět 14. 5.

Dřevo je symbolem jara. Jaro můžeme považovat za období znovuzrození, obnovy, čistoty.

V tomto období lidé také slaví svátky Velikonoc, jejich symbolem jsou zajíčci a vajíčka – v ženském cyklu, tyto symboly znamenají plodnost, nový život.

Tak jak se na jaře uklízí v domácnosti, na zahradách, tak bychom si měli uklidit také uvnitř svého těla.

Symbol Dřeva uzce souvisí s našimi orgány – jatra ( jinový orgán) a žlučník ( párový jangový orgán).
Světová strana – východ.
Barva nám prospívá zelená, které je v přírodě nejvíc.
Chuťové buňky bychom měli podráždit něčím kyselým, ale všeho moc škodí.
A jak je našim jatýrkám po zimě? Poznáte to podle nehtů, zraku, šlach, vazů a svalů. Pozor na silnou zátěž! Také by něco z toho mohlo rupnout – jako důkaz, že jsou játra oslabená, ale to by se vám asi nelíbilo. Raději to nezkoušejte a udělejte si jarní očistu – detoxikaci po zimě. To bývá příjemnější a rozhodně vám to neublíží. Spíš naopak.
Do očisty zahrňte i emoce – lekavost, prchlivost, rozhodnost a hněv. Nahromaděný vztek prostě vykřičte. Ne na partnera či partnerku :-), ale udělejte to jako např. ten švec z pohádky o pyšné princezně – vyběhněte na kopec a pořádně nahlas si zazpívejte:-).
Časové denní rozmezí -
Játra – 1 – 3 h
Žlučník – 23 – 1h

Doporučujeme :
Dvojitou celulózu, Chitosan, Cordyceps, Vejkan, Tablety vnitřní krásy, Biokalcium, Antipidový i Slimming čaje, Ikan, Digest, hodně pohybu na čerstvém vzduchu ( ale ne ve městě :-) ), magnetický pás na hubnutí a hlavně hodně pít, nejlépe ozónovou vodu.
Produkty vysvětleny v sekci TIENS.

Trochu více:
Játra uchovává a reguluje množství krve v těle a citový život. Játra jsou matkou srdce a dítětem ledvinám, ovládají slezinu. Podporují tvorbu a vylučování žluče – tím je žlučník podřízeným orgánem jater.

Poruchy jater a žlučníku (a tím i následných orgánů, vše se vším souvisí)
- závratě, sucho v krku, podrážděnost, únava, třes a křeče v končetinách, bolesti zad, nedoslýchavost, bolesti hlavy, lámavé nechty, problémy s očima, bolesti pod žebry, tlak na hrudi, nadýmání, nechutenství,časté brkání, zvracení, kašel, chuť na kyselé, bolesti v podbřišku, pocity pálení v dlaních, na chodidlech a na hrudi, poluce (samovolný výtok semene),menstruační poruchy, potíže s usínáním, noční buzení, žaludeční problémy aj.

V psychice – deprese, pochybování, neveselá nálada, negace, plačtivost, vzdychání, podrážděnost, hněv, nervozita, výbuchy, agrese, nekontrolovatelné pobíhání aj.

Ještě váháš? Zkus se hlouběji zamyslet.

Když si uklidím a vyčistím vnitřní tělo, připravím si jej pro růst a krásu. Ach, jak je mi blaženě.